Právě je sob úno 17, 2018 10:18 pm

Granule

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde

S jakými granulemi jste byli dosud spokojeni?

Acana
19
13%
Agil
1
1%
AlmoNature
1
1%
ANF
1
1%
AniVital
0
Žádná hlasování
Anka
0
Žádná hlasování
Aport
0
Žádná hlasování
ArdenGrange
4
3%
Arion
0
Žádná hlasování
Artemis
2
1%
Astor
0
Žádná hlasování
Avoderm
0
Žádná hlasování
Belcando
1
1%
Beneful
0
Žádná hlasování
BentoKronen
0
Žádná hlasování
BestChoice
0
Žádná hlasování
BewiDog
0
Žádná hlasování
BilJac
0
Žádná hlasování
Biomill
0
Žádná hlasování
BLUEBuffalo
1
1%
Bono
0
Žádná hlasování
Bosch
0
Žádná hlasování
Brasa
0
Žádná hlasování
Brit
4
3%
BritCare
12
8%
Calibra
5
3%
CaliforniaNatural
0
Žádná hlasování
Canidae
2
1%
CanineCaviar
1
1%
Canutra
0
Žádná hlasování
Cibau
0
Žádná hlasování
Cotecan
0
Žádná hlasování
Crunchy
0
Žádná hlasování
Darling
0
Žádná hlasování
Delikan
0
Žádná hlasování
Dibaq
0
Žádná hlasování
DOGCHOW
0
Žádná hlasování
DogLovers
0
Žádná hlasování
EaglePack
0
Žádná hlasování
Earthborn
0
Žádná hlasování
Eddy
0
Žádná hlasování
Eminent
2
1%
Eukanuba
6
4%
Evangers
0
Žádná hlasování
Evo
0
Žádná hlasování
Exclusive
1
1%
featured
0
Žádná hlasování
Feelwell's
0
Žádná hlasování
FirstMate
3
2%
Fish4Dogs
2
1%
Fitmin
4
3%
FlintRiverRanch
0
Žádná hlasování
Friskies
0
Žádná hlasování
Frolic
1
1%
Fromm
0
Žádná hlasování
FrommFamily
0
Žádná hlasování
Genesis
0
Žádná hlasování
Gilpa
0
Žádná hlasování
GO
0
Žádná hlasování
GOLDENDOG
0
Žádná hlasování
Guabi
0
Žádná hlasování
H–Allergen
0
Žádná hlasování
Halo
0
Žádná hlasování
Happydog
1
1%
Hill´s
5
3%
HorizonLegacy
0
Žádná hlasování
Hubert
0
Žádná hlasování
Chappi
1
1%
Chicopee
0
Žádná hlasování
Chivas
0
Žádná hlasování
Iams
0
Žádná hlasování
Imagine
1
1%
Innova
0
Žádná hlasování
Instinct
0
Žádná hlasování
Josera
0
Žádná hlasování
K9
1
1%
K-9
1
1%
Kibblesn'Bits
0
Žádná hlasování
Kira
0
Žádná hlasování
Kirkland
0
Žádná hlasování
Kronch
0
Žádná hlasování
MAGNUSSON
0
Žádná hlasování
Mastery
0
Žádná hlasování
Merrick
0
Žádná hlasování
NaturalBalance
0
Žádná hlasování
NaturalChoice
0
Žádná hlasování
Nature'sRecipe
0
Žádná hlasování
Nature'sVariety
0
Žádná hlasování
Now
1
1%
NuovaFattoria
0
Žádná hlasování
NUTRAGOLD
0
Žádná hlasování
Nutram
0
Žádná hlasování
NutraNuggets
1
1%
NutriCan
0
Žádná hlasování
Nutro
0
Žádná hlasování
OLIVERS
1
1%
OmniPro
0
Žádná hlasování
Ontario
0
Žádná hlasování
Orijen
14
10%
Pedigree
0
Žádná hlasování
PLATINUM
6
4%
Powerofnature
0
Žádná hlasování
Precise
0
Žádná hlasování
PrimaFood
0
Žádná hlasování
Profilum
0
Žádná hlasování
Profine
0
Žádná hlasování
Proformance
0
Žádná hlasování
ProPac
2
1%
Puffins
0
Žádná hlasování
Purina
7
5%
Rasco
0
Žádná hlasování
Ricco
0
Žádná hlasování
Rollo
0
Žádná hlasování
RoyalCanin
14
10%
ScienceDiet
1
1%
Shur-gain
1
1%
SolidGold
1
1%
Specific
0
Žádná hlasování
SportMix
0
Žádná hlasování
TasteOfTheWild
9
6%
TechniCal
0
Žádná hlasování
TheHonestKitchen
0
Žádná hlasování
Timberwolf
0
Žádná hlasování
Trainer
2
1%
VafoAstor
0
Žádná hlasování
Visán
1
1%
Wellness
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 144

• Autor
  • Zpráva

Franceska & spol.

Stálý člen

Re: Granule

Příspěvekpát pro 16, 2011 5:01 pm

Pokud byste to chtěla urychlit, můžete mi rovnou poslat číslo účtu na e-mail - mivanna@seznam.cz a já obratem pošlu peníze na Váš účet. V pondělí byste je tam mohla mít.
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěveksob pro 17, 2011 1:41 am

Nikky počkala by jsm imi s tím Orijenem do ledna? Normálka bez aukra :wink:
Míša a Duffy (1 rok)

Nikki

Stálý člen

Příspěveksob pro 17, 2011 2:41 pm

Jo, jestli se domluvíme na pevno, tak to můžu z aukra stáhnout a prodat tady.

Nikki

Stálý člen

Příspěveksob led 21, 2012 2:47 pm

Kdybyste měl někdo zájem. Máme navíc granule Hills http://aukro.cz/granule-hills-canine-d- ... 77403.html

jmaki

Kolemjdoucí

Příspěvekstř úno 01, 2012 7:37 pm

Ma nekdo zkusenosti s granulema Eminent..meli by byt ceske vyroby a jsou levne tak by me zajimalo jak je to z kvalitou..hlavne potrebuji nejake co jsou lehci na traveeni a tyky hypoalergenni na problemy s kuzi..predem moc dekuji za pomoc :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekstř úno 01, 2012 8:27 pm

Eminent asi nebude uplne naj volba,vsetci sa stazuju na hnacky po vyskusani.
Dostavaju to zadarmo na vystavach a teda nic moc.
Skor by som radila ak uz hypoalergenne tak mas odskusane exclusion rybacie alebo jahnacie a ja osobne krmim fish for dogs hypoalergennymi.Mame problem v kombinacii alergia a niekedy sa objavi lokalne demodex.
Takze myslim,ze po tom co sme vsetko na krmenie vyskusali do toho mozem kecat:)
Treba vsak pridavat plerasan alebo nieco podobne na imunitu.
Skusali sme povinne aj eukanubu special na problemy s kozou a vysledok nulovy plus to odmietal jest.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Wertscha

Návštěvník

Příspěvekstř úno 01, 2012 9:11 pm

My ted Eminent testujeme (asi 3 tydny), konkretne Lamb and Rice. Neni to sice zadna top kvalita, tomu taky odpovida cena, ale klukum perfektne sedi a to hned od prvniho dne, coz se jeste u niceho nestalo (Acana Grasslands, Acana Adult, Brit Care, Ontario, Visan a ja nevim co jsme jeste zkouseli). Ono co pes to original a zda budou sedet se jinak nez zkouskou zjistit neda :wink: Ale pro alergika bych je urcite nedoporucovala (obsahuji kukurici a kureci tuk, coz jsou jedny z nejcastejsich alergenu).
Wertscha + Archibald + Frederic

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát úno 03, 2012 9:19 am

jmaki píše:Ma nekdo zkusenosti s granulema Eminent..meli by byt ceske vyroby a jsou levne tak by me zajimalo jak je to z kvalitou..hlavne potrebuji nejake co jsou lehci na traveeni a tyky hypoalergenni na problemy s kuzi..predem moc dekuji za pomoc :)

Pokud chcete české granule, mrkněte se na nový jehněčí Brit Premium - složení je hodně vylepšeno, cena přijatelná.
http://www.spokojenypes.cz/brit/brit-pr ... g?id=19759
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát úno 03, 2012 1:10 pm

Vypadá fakt dobře. Hned omrknu kde ho mají v menším balení a vyzkoušíme. :D
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát úno 03, 2012 11:10 pm

Noemi píše:Pokud chcete české granule, mrkněte se na nový jehněčí Brit Premium - složení je hodně vylepšeno, cena přijatelná.

Hm, je to hodně podobné jako Acana Lamb Apple, ale skoro za poloviční cenu. :shock: Dobrý, díky za tip. :wink:

Ivana, Franceska & spol.

LaFi

Moderátor

Příspěvekpon úno 06, 2012 8:12 pm

Franceska & spol. píše:
Noemi píše:Pokud chcete české granule, mrkněte se na nový jehněčí Brit Premium - složení je hodně vylepšeno, cena přijatelná.

Hm, je to hodně podobné jako Acana Lamb Apple, ale skoro za poloviční cenu. :shock: Dobrý, díky za tip. :wink:

já doporučuji Visán - Imagine (70% masa) popř. Optima(60%masa) - za rozumnou korunu velmi dobrý ,,výkon,,

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpon úno 06, 2012 9:29 pm

LaFi píše:Já doporučuji Visán - Imagine (70% masa) popř. Optima(60%masa) - za rozumnou korunu velmi dobrý ,,výkon,,

Fakt?...já jsem našla u prvního 30% a druhého druhu 20%, navíc masa syrového, takže když se seschne, zůstane ho fakt hodně málo. Navíc to jsou jediné granule, u kterých jsem se dočetla, že je tam kukuřice na zlepšení kvality srsti :shock: :shock: :shock: ...
Ke všemu jsou konzervovány antioxidantem BHT, což je E321 - Butylhydroxytoluen. Ve větším množství může mít toxické účinky, na některé orgány, např. játra, plíce, ledviny.

BHT - Vysoké dávky BHT způsobovaly u pokusných zvířat řadu poruch a abnormalit, uvádějí se například toxické účinky na játra, plíce a ledviny, narušení srážlivosti krve tím, že ničí vitamin K a s tím související vnitřní krvácení. Látka zvyšovala riziko nádorových onemocnění u pokusných zvířat, v této souvislosti se uvádí nezhoubné i zhoubné nádory plic, nezhoubné nádory vaječníků a nádory jater. BHT navíc ovlivňuje účinky jiných karcinogenů, u některých účinky zesiluje, u jiných zeslabuje. Podle organizace IARC je skutečně prokázáno, že BHT způsobuje rakovinu u zvířat.
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpon úno 06, 2012 10:14 pm

JÁ taky našla stejné (30 a 20) množství masa... :wink:
Míša a Duffy (1 rok)

Wertscha

Návštěvník

Příspěvekpon úno 06, 2012 11:26 pm

A já našla 40 u Imaginu a 25 u Optimy :wink: Oboje maji psany tyhle hodnoty cerstveho masa na prvnim miste seznamu a na druhem miste pak maso susene. Vzhledem k cene si myslim ze to neni tak spatne, kdyz to porovnam treba s RC :wink:
Ladi muzes mrknout na pytel na slozeni, ktery hodnoty jsou ty spravny? Ja mam pocit, ze na internetu si ty slozeni normalne cucaji z prstu, kazdy je jiny :evil:
Toho BHT jsem si vsimla az ted, ale nasla jsem ho jen u Optimy, u Imagine ne.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekúte úno 07, 2012 3:07 pm

Wertscha píše:Vzhledem k cene si myslim ze to neni tak spatne, kdyz to porovnam treba s RC :wink:

Úsměv - zkopírováno z jiného fóra - to aby mě opět někdo nebral za slovo :mrgreen: :D :mrgreen: .
RC konzervuje pomocí BHA a BHT ... zde si můžete přečíst co je to za delikatesu.. Blééééééé
RC konzervuje BHA, propylgalát, sorban draselný. Takže takový chemický koktejl.
Nikdo neříká, že RC jsou nejhorší granule (existují samozřejmě i mnohem horší), ale jde o to, že za cenu RC si můžete koupit něco kvalitnějšího

Můj závěr - porovnávat něco s RC mi připadá krapet pošetilé.

Wertscha

Návštěvník

Příspěvekúte úno 07, 2012 3:29 pm

Pri porovnani me slo o pomer cena - slozeni. Kdyz si vezmu ze Optima i RC jsou konzervovany rekneme stejne nebo velmi podobne, a podivam se na slozeni, tak Optima je porad jeste "lepsi" a podstatne levnejsi. RC je hroznej humus ikdyz pominu konzervanty (bohuzel jsem mela tu cest drzet v ruce pytel RC pro mala plemena, ktery byl kamaradce doporucen veterinarem pro krysarici s pohybovymi problemy, jako nejlepsi krmivo prave na klouby - ve slozeni jsem ale nenasla zadnou kloubni vyzivu a to slozeni me vydesilo uz po precteni te kukurice na prvnim miste a nejakych kukuricnych slozek na tusim tretim a patem miste, takze cim to konzervuji jsem ani nezkoumala a presvedcila ji, at zkusi treba Acanu :lol: ). Samozrejme nechci tvrdit, ze Optima je kdovi jak kvalitni, ale za tu cenu to snad ani nemuzeme cekat :wink:

LuckaJehlička

Návštěvník

Příspěvekčtv úno 23, 2012 1:01 pm

Tak to já mám velice dobré zkušenosti s Eminentem - velice dostupná cena.....
Moje prasonka vyzkoušela snad všechno od těch drahých po EMINENT
ORIJEN - průjem a prděla
ACANA - moc moc moc bobků
K9 - tady byla spokojenost tím se vypiplaly a druhou naší čubinu
ProPlan - tohle krmivo nemívním komentovat - tady si dle mne člověk platí už jenom značku
Brit - průjem + prdy
EMINENT - spokojenost - NEJVYŠŠÍ - obě čuby jako z alabastru
- přes týden jim dáváme Eminenty a o víkendu mají čubičky hovězí chřtány s těstovinkami + vitamíny ROBORAN (cena cca 60,- )
Někdy neplatí čím dražší krmivo - tím lepší..... Možná mě někdo za tohle odsoudíte ale naši psi na tomhle vyrostli bez nějakých problémů (s tátou sme na tomhle a takovým stylem odchovali několik vrhů NKO)
Spokojenost nejvyšší
A když sou čubičky hodný dostanou zmrzku (mražený kus nějakýho maska - hovězí játříčka, kuřecí křidýlka, kuřecí nožičky a tak
Miluju placatky :-)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 23, 2012 1:45 pm

Ono kazdemu psovi pasuje nieco ine a tazko povedat co je to najvacsie terno.
My granulami krmime tak ani nie z polovice,aj to mu chuti len jeden druh.Ono aj normalny veterinar,co iba nepropaguje nejaku znacku povie,ze kazdy pes je trosku iny organizmus a to,co jeden pes papa bez problemov,tak iny ma prujem jak slak.Moja sesterka krmi frbulku prave pro-planom.Museli sa k nemu vratit,lebo nic ine nesedelo.
Inak k tek kvalite,my mame alergika a teda musime davat pozor co zmlsne,ale paradoxne mu nic nerobia granule,co mamka kupuje v zverimexe,asi je to nejaky sypany friskies,niekedy to ma nazov whiskas..valnej kvality to nebude.No a to pejsanek zboznuje a ziadny prejav alergie z toho neni. :)
Ale zase to ma len obcas ako mlsku ;)

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 23, 2012 5:24 pm

Ki+M a Hercules píše:Ono kazdemu psovi pasuje nieco ine a tazko povedat co je to najvacsie terno.
My granulami krmime tak ani nie z polovice,aj to mu chuti len jeden druh.Ono aj normalny veterinar,co iba nepropaguje nejaku znacku povie,ze kazdy pes je trosku iny organizmus a to,co jeden pes papa bez problemov,tak iny ma prujem jak slak.Moja sesterka krmi frbulku prave pro-planom.Museli sa k nemu vratit,lebo nic ine nesedelo.
Inak k tek kvalite,my mame alergika a teda musime davat pozor co zmlsne,ale paradoxne mu nic nerobia granule,co mamka kupuje v zverimexe,asi je to nejaky sypany friskies,niekedy to ma nazov whiskas..valnej kvality to nebude.No a to pejsanek zboznuje a ziadny prejav alergie z toho neni. :)
Ale zase to ma len obcas ako mlsku ;)

Friskiesem krmím kocoury a Mates jak může nafárá do jejich misek a je po sucharech. Když se mu nechce do těch jeho (drahých) granulek, nasypu mu do nich pár těch kočičích a spokojenost veliká ! Něčím je to hodně navoněné.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 23, 2012 9:31 pm

Babett,ja ani nechcem vediet,cim to je tak navonane.Nas ide rovnako aj po MCdonalde a to vieme cim je navonane :mrgreen: No hold tie bio antialergenne veci tak vonat a chutit nikdy nebudu :mrgreen:

cedrirs

Kolemjdoucí

Příspěvekned kvě 20, 2012 10:11 am

Zdravím, v seznamu mi chybí Barking Heads, kterými teď krmíme a jsme maximálně spokojení.

micmici

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv srp 16, 2012 5:59 pm

Krmíme Britem, Ella /2 měsíce) je na ně od chovatele zvyklá. Granue jsem pro lepší strávení, spíš rozkousání namáčela, ale cca před dvěma dny Ella okusila i suché a jí je. Jenže po nich hrooozně prdíkuje :-(
mám se vrátit k namáčení, nebo přejít na Accanu?
díky
Monika
Monika, Ella a Rachel

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát srp 17, 2012 11:21 am

micmici píše:Krmíme Britem - mám se vrátit k namáčení, nebo přejít na Acanu?

Nepíšete, jestli krmíte "obyčejným" Britem Premium nebo "lepším" Britem Care. V obou případech by ale pejskovi přechod na Acanu mohl způsobit průjmy - přeci je její složení více "nabouchané" a ne všem sedne - řekla bych, že občas je to právě naopak a páníčka to zbytečně odradí.
Být Vámi, pokud granulky pejska nadýmají, zkusím přechod na jiné, ale nebrala bych rovnou Acanu - myšleno bezobilnou. Jako mezistupeň bych vybrala Dog Lovers Gold, případně Canidae. Obojí máme vyzkoušeno, patří mezi nekomerční krmiva, která běžně ve zverimexech neseženete - tam jsou vesměs příšernosti s velkou reklamou a nekvalitním složením. Nicméně jsem je třeba "potkala" v chovatelském obchůdku v Bystřici nad Pernštejnem (pokud to třeba máte někde poblíž :wink: ), jinak využít internet k objednávce.
www.dogdog.cz
www.granule.cz
Zdravíme pejska i páníčka :wink: .

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpát srp 17, 2012 6:06 pm

My sme mali podobnu skusenost,iba to nebol Brit,ale royal canin, krmili ho tym chovatelia a nedalo sa prejst z jedneho dna na druhy na nieco ine. Tak sme prechadzali postupne a travenie sa upravilo. Niekedy je to prdikovanie mozno aj tym,ako sa to travenie vobec vyvija, u buldockov toto dlhsie trva. Nasmu sa to potom upravilo. Presli sme ale na varenu stravu a sem tam davame granulky fish for dogs. Njaprv sme krmili viac tymi granulami,teraz sa pomer uplne obratil. Granule ma tak na efekt, asi ako ja mam rada keksy. :wink:

Inak dobre su aj krmiva Taste of wild, alebo firstmate. Tie fish for dogs su tiez dobre,ale je to skor pre alergika, neobsahuju obiloviny,ale zemiaky a cervenu repu. Plus tu rybu samozrejme.
To,co radila Noemi je tiez dobra volba :)

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekčtv říj 18, 2012 4:23 pm

Nedávno jsem koupil poprvé Hugovi Canidae a teda musím říct, že jeho klasický smrad kdy sestřeluje orly v letu dočista vymizel :shock:
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv říj 18, 2012 9:01 pm

Kouknu se po nich. To naše čuně se taky občas nedá čuchat. :lol:

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpát říj 19, 2012 12:09 pm

My jsme přešli po vyzkoušení Brit Care, Orijenu a Acaně na Taste of The Wild a taktéž jsme bez prdíků a smrádku :lol: . Myslím, že je to tím, že ty nejkvalitnější granule obsahují různá probiotika a prebiotika, lactobacily apod. a to vše upravuje trávení buldíků k jejich (voňavějšímu) prospěchu :wink: .

Ivana, Franceska & spol.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát říj 19, 2012 1:29 pm

Voňavejšímu... :lol: :lol: :lol:
Už si píšu, postupně vyzkoušíme.

Mirek a Hugo

Admin granulátor

Příspěvekpát říj 19, 2012 2:09 pm

Franceska & spol. píše:My jsme přešli po vyzkoušení Brit Care, Orijenu a Acaně na Taste of The Wild a taktéž jsme bez prdíků a smrádku :lol: . Myslím, že je to tím, že ty nejkvalitnější granule obsahují různá probiotika a prebiotika, lactobacily apod. a to vše upravuje trávení buldíků k jejich (voňavějšímu) prospěchu :wink: .

Na ten Taste of the Wild se taky chystám mělo by to být na úrovni Orijenu, ale levnější.V dnešní době kdy se každá korunka počítá... :wink:
To Canidae je zase 20kg pytel takže sice asi 1600kč, ale zase má člověk na dlouhou dobu pokoj :mrgreen:
Hugo|Testy granulí...........Krmím:<<<Orijen/Acana Grassland/Acana Prarie Harvest>>>
Obrázek

KingArtur

Site Admin

Příspěvekpát říj 19, 2012 10:14 pm

tak Miro a ted se ze me pos... nedavno jsem narychlo potreboval granule a ze zoufalstvi v jednom zapadlym zveraci koupil "BRIT Care Adult Small Breed Lamb & Rice" a hele, ty dve nase paka na to stoji kazdy vecer frontu :D nevim co do toho davaji za fet, ale uz jsem koupil dalsi pytel a porad to zerou s nadsenim... a ja do nich cpal horem dolem acanu atp. a pritom jim staci brit :D
S pozdravem Pepa
a buldoček Artur a Hedera
Chovatelská stanice francouzských buldočků www.bullmelone.eu
Obrázek
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy