Právě je ned úno 18, 2018 10:44 pm

Kolikrát za den krmit a co ?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Kolikrát za den krmit a co ?

Příspěvekstř črc 07, 2010 2:35 pm

Melda s Hannym píše:To jsou pomluvy s tím, že přeroste, to je genetika... to by pak naši psi museli být žirafy :lol: :lol:

Ale já nemluvila o tom, že přerostou. Napsala jsem "problémy s růstem" a tím jsem myslela např. problémy s klouby, borcení kostí v důsledku příliš rychlého růstu apod. Neříkám, že každý kdo krmí mléč. výrobky a mlékem tyhle problémy musí mít, proto jsem i psala "s mírou",(+ je důležitý poměr Ca:P) ale každopádně už jsem viděla dost zborcených psů (a nejen velkých plemen), u kterých si majitelé mysleli co pro něj všechno nedělají a přitom ho sami zničili...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

daylinka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon srp 16, 2010 4:05 pm

Tak zdravím všechny milovníky fr. buldočků, pročetla jsem to tady křížem krážem a vůbec nevím, mám 3měsíční fenečku a krmím aukanubou ale pod předníma packama u hrudníku máme zarudlá místa a občas i na bříšku, dočetla jsem se že to může být reakce na krmení, tak přemýšlím o změně... chtěla jsem se zaptat na ten BRIT CARE salmon je hypoalergenní ale ne pro štěnátka... nějak z toho co jste tu doporučovali není pro miminka, děkuji za odpověď...

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon srp 16, 2010 4:24 pm

Dost často ty hypoalergenní jsou až pro dospělé psi, dokonce jsem na některých i viděla vyloženě upozornění že se to nemá dávat štěňatům. U starších už to nevadí, ale tři měsíce je opravdu málo. Myslím, ale že zrovna Brit care pro štěnda má řadu Puppy nebo Junior Lamb and Rice což by mělo být také hypoalergení. Samozřejmě ale záleží na tom, co ji ve stravě vadí a pokud vůbec je to alergie na stravu a ne třeba na trávy...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

daylinka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon srp 16, 2010 7:02 pm

:( tak to mě nenapadlo, že by mohla být alergická na trávy....ale nicméně děkuji za radu a zkusím ty granulky....

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte srp 17, 2010 10:48 am

Není za co, snad to pomůže a bude štěndo v pohodě, v dnešní době jsou bohužel psi pomalu jako lidi - alergičtí na cokoliv :(

Olga

Moderátor

Příspěvekúte srp 17, 2010 1:24 pm

jenom chci upozornit, aby jste nezapomínali na mykózu, která má v tomto deštivém období skvělé podmínky. Mne se Amálka začala více drbat, ale bez vyrážky. Pro jistotu jsem ji vykoupala v Nolvasanu (nebo tak nějak - mám to od doktora v inj.stříkačce) a ještš spláchla octovou vodou. Tak uvidím.
Olga a Amálka

daylinka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte srp 17, 2010 1:34 pm

octová voda pomůže? :)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekúte srp 17, 2010 1:55 pm

Ja som pocula, ze octova voda pomaha, ze ten oplach je prospesny vo vela pripadoch. Treba skusit. Ale ak je to stena male, tak urcite opatrne. Na alergiu mate zarobene velmi skoro, u nas sa spustila az teraz po ATB. My krmime fish for dogs a velmi sa nam zlepsuje, uvidime, co ukazu testy zajtra. Eukanubu by som osobne vobec nedavala, ja som na nu nepocula nic dobre, same alergie a hnacky su zevraj z toho. Treba zistit na co ta alergia vobec je. Hlavne studujte obsah granul a davajte pozor na obsah kuraciny, kuracej mucky a soje.
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

daylinka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte srp 17, 2010 2:04 pm

tak určitě opatně vyzkoušíme octovou vodu a Dayli jsou teprve 3 měcíce no je malá, nejprv jsem myslela, že jí vadí kšírky, protože tu vyrážku jakoby má pod nimi, ale drbe se i když kšírky nemá... :?

Karamelka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon lis 08, 2010 2:48 pm

Ta naše malá potvora baští svoje vlastní ho.na. Může to dělat z hladu?
Krmíme 2x denně polovinu denní dávky - ráno kolem 10, jak se vzbudíme a druhou půlku mezi 5 a 7 večer...taky jak to výjde...
Nejdřív jsme jí dávali suché, tak jak řekla paní chovatelka, ale zbaštila tak půlku z mističky a ke zbytku se vracela v průběhu dne/noci. Přišlo mi, že se jí to špatně kouše...přecijenom ještě má malý zoubky. Tak jsem jí to začla namáčet. Když to má měkký, tak zbaští všechno hned, má krásně napuclý bříško, ale za chvíli začne šmejdit a hledat kde co.
Poslední 3 dny jsem ráno našla na podlaze přischlý pozůstatky čehosi neurčitého, až dneska v noci se mi přišla pochlubit...polibek s nezaměnitelnou vůní mi vysvětlil, co že to bylo... :? Může to dělat, protože už má od večera hlad a nic jiného prostě nenašla?

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon lis 08, 2010 3:30 pm

Marika + Timmy a R2 (Artur)

Karamelka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon lis 08, 2010 5:13 pm

Jejda, díky za nápovědu. Toho vlákna jsem si vůbec nevšimla. Fakt jsem si myslela, jestli to nemůže být z hladu, ale koukám, že to spíš bude něčím jiným :lol:

Cr4sty_CZ

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv úno 17, 2011 6:01 pm

ja krmim acanou (ale premyslim ze prejdu na orijen,ale vzdycky si reknu ze nebudu davat o tolik penez vic jak za acanu) jednou denne pri horni hranici davkovani prtz je pejsek cely den venku a kadi asi 2x denne

joker

Kolemjdoucí

Příspěvekpon bře 07, 2011 7:42 pm

Dobrý den,

chci si pořídit buldočka štěně, ale nikde jsem se nedočetl kolik gramů mu dávat granulí? Mám strach, abych hned ze začátku nedával málo či hodně.

Děkuji Vám za pomoc

hezký den

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon bře 07, 2011 7:56 pm

joker píše:Dobrý den,

chci si pořídit buldočka štěně, ale nikde jsem se nedočetl kolik gramů mu dávat granulí? Mám strach, abych hned ze začátku nedával málo či hodně.

Děkuji Vám za pomoc

hezký den

Pro začátek bude nejelšpí když se budete řídit dávkováním co bude napsaně na vybraných granulích. Brzo zjistíte, zda vám hubne nebo moc přibírá a jako dávka mu teda sedí =)

joker

Kolemjdoucí

Příspěvekpon čer 20, 2011 9:02 pm

dobrý den,
mám 3 měsíční štěnátko a dávám ji teda krmit rano 35g, 35g odpoledne a vecer okolo 60 - 70g myslite si ze je to odpovidajici?
dle prilozenych tabulek se moc nevyznam a tak se radeji zeptam.
dekuji
hezky den

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte čer 21, 2011 12:05 pm

joker píše:dobrý den,
mám 3 měsíční štěnátko a dávám ji teda krmit rano 35g, 35g odpoledne a vecer okolo 60 - 70g myslite si ze je to odpovidajici?
dle prilozenych tabulek se moc nevyznam a tak se radeji zeptam.
dekuji
hezky den

Dobrý den,
každé granule mají jiné dávkování, zkuste napsat značku granulí a váhu štěňátka :wink:

joker

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv čer 23, 2011 9:48 am

dobrý den,

děkuji Vám za pomoc.

Štěně má 4kg, narozená 17.3.

Zde je odkaz na jídlo http://www.proplan.cz/www/cz/mala-plemena/

děkuji Vám

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekčtv čer 23, 2011 1:21 pm

Tak podle jejich tabulky si myslím, že ji nedáváte špatně. Pro ni platí smz ten spodní řádek - hmotnost v dospělosti 5-10kg, tzn. že ve třech měsících by měla mít zhruba 115g den, během čtvrtého až pátehé měsíce to zvýšít na 140g atd. Myslím, že stačí to podělit třema a v průběhu dne dávat stejnou dávku, nemusí být večer vyšší, ale pokud ji to tak vyhovuje, tak ji to tak nechte, píšu jen vlastní zkušnost - krmím taky třikrát denně (už dospělé psy) a všechny tři dávky mají stejně velké. Ale samozřejmě záleží hlavně na ní, pokud by hubla nebo jste pozoroval, že má hlad - zvýšit a naopak, to zas nějakých 15g nehraje roli, hlavně aby bylo miminko spokojené.
Jinak já osobně, když vybírám granule pro buldočky, tak spíš pro střední plemena, tak jejich váha, 10,12kg někdy i víc, spíš odpovídá těm středním než malým, ale ProPlan myslím střední nemá, takže v téhle značce jsou malí ta nejlepší volba.

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon zář 19, 2011 11:57 am

Ahoj,
chcela som sa spytat, kolko krat denne krmit dospeleho buldocka? Nas Hercul bude mat dva roky a mam pocit, ze uz mu bude pasovat krmenie skor dva krat za den. Ani ta davka uz asi nebude taka velka ako ked dospieval. je pravda, ze je to rozmazlenec, ale posledny mesiac uz nie je taky pazravy a nemusi mat krmenie 3X denne. Ranajky mu nejak velmi nechutia, obed a veceru zblajzne za minutu.
je to normalne, ci treba ist konzultovat k vetovi?

Marika a Timmy

Site Admin

Příspěvekpon zář 19, 2011 2:59 pm

Kimi, tak my ve 2 letech (28.9.) krmíme stále a i budeme - 2x denně. Ráno dám granulky, když se k nim nemá, tak řeknu "dáme losos" a už se olizuje, nabírám směr lednici, jednou kápnu a za chvilku je slupnuto. Jde uděla louži, bobek do pelechu a já pádím do práce. Dříve krmil manžel, chodí do práce později, ale nějak jsme nevychytali bobky, takže teď jsme to vymysleli takto a funguje to bezva. Večer krmíme kolem 18:00 nebo 19:00, když jsme dýl v práci. Timmy z toho stres nemá, sní vše, co dostane, jde zae udělat louži, bobek a pak co chvolku chodí permanentně domu a ven. A nestrádá.

Ale je fakt, že kažý pes je originál, tak asi jak si kdo a na co zvykne. Myslím ale, že ani varianta jen jednou denně asi neuškodí, jako ani 3x denně. Opravdu, co pes, to originál :-)))
Marika + Timmy a R2 (Artur)

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon zář 19, 2011 3:19 pm

diky za radu Marika, no vidim to na to 2X denne. ked si to tak sam pyta asi vie co robi chlapec. :wink:

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekpon zář 19, 2011 9:53 pm

My jsme právě ten případ, co krmí 3x denně =) Nerada dávám Angie větší množství žrádla, nedovedu si představit, že by měla 90g najednou (celkem má 180g na den)...Ale asi to mám i tak zafixovaný díky tomu, že Angie jako malá při vetěším množství krmiva zvracela, takže i až do roka byla krmena 4x denně. Ale znám dost psů, kteří 3x denně žrát prostě nechtějí =)

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekpon zář 19, 2011 11:55 pm

My nějaké xkrát denně neřešíme. Duffík má misku plnou vždycky. O vážení ani nemluvím...to by mě snad ani nenapadlo. Jedině, kdybych vážila jídlo i sama sobě - abych náhodou neměla nějakou tu kalorii, či kousek potraviny navíc - což já nedělám, tak proč psovi? :wink: Ale mám vykoukáno, že miska zůstává plná až do večerních hodin a on Jí tak okolo 11 večer....jak to sní, nasypu mu znovu.....a stejně to sní až další den večer. Občas přes den sní tak 3-4 granulky...prostě si jde "ďobnout" :lol:

Duffík má plnou misku od malička. Nemá potřebu "vyžrat" misku hned, co mu nasypu jídlo. Ani, když jdeme na náštěvu, tak neběží vyžrat cizí misku....nikdy se nepřejídá (tedy co se týče granulí, pokud má něco navíc, to by papal :lol: )
Už to praktikujeme u 2. psa. Náš boxer (rodičů) to má uplně stejné - dožere - nasype se....a pokud jsme tam se psem na víkend, nebo na dýl....vůbec mu nevadí, když mu Duffík žere z misky....prostě naši psi nemají potřebu "bojovat" o jídlo, protože vědí že "vždycky bylo a vždycky bude" ..... :)
Míša a Duffy (1 rok)

Silvie OK

Návštěvník

Příspěvekúte zář 20, 2011 10:28 am

Mafinko, tak to "závidím" :D My měli už několik psů a všichni až na jednoho by se přežrali do němoty, kdyby mohli :roll: Taky máme "stěští" na spíše cvalíky, takže u nás je odměřování víceméně nutnost. Naše frbulka je taky jak vysavač, takže nechat jí granule neustále k dispozici, tak se neunese.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte zář 20, 2011 12:10 pm

Určitě je to pes od psa :) a taky tím, že to tak měl od miminka...u někoho to jde, u někoho ne :)

Jen znám případ, kdy majitelka hystericky váží - ubírá i po granulce. Pes je neustále totálně vyhladovělý, neriskla bych kolem něj projít s jídlem....prostě by mi ho sežral. Fakt děs....tabulky prostě nejsou všechno :)
Míša a Duffy (1 rok)

Olga

Moderátor

Příspěvekúte zář 20, 2011 12:26 pm

my máme taky granulky v misce pořád -sice jenom jako mlsku, protože se po nich zrovna netluče.
Jinak krmíme jednou denně, když to nechce, odložím a zkusím o hodinku, dvě. O víkendu krmím taky i dvakrát.
Olga a Amálka

Silvie OK

Návštěvník

Příspěvekúte zář 20, 2011 12:36 pm

Mafinka01 píše:Jen znám případ, kdy majitelka hystericky váží - ubírá i po granulce. Pes je neustále totálně vyhladovělý, neriskla bych kolem něj projít s jídlem....prostě by mi ho sežral. Fakt děs....tabulky prostě nejsou všechno :)

Uf tak to neee... i když teda kolem našich psů projít s jídlem, tak bych o to jídlo měla taky obavy :roll: :lol: A to je vidno na první pohled, že hlady netrpí :twisted:

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte zář 20, 2011 2:11 pm

Silvie OK píše:Uf tak to neee... i když teda kolem našich psů projít s jídlem, tak bych o to jídlo měla taky obavy :roll: :lol: A to je vidno na první pohled, že hlady netrpí :twisted:

No tenhle chudáček je fakt uplně hlady bez sebe. Jezdí k nám s paničkou na návštěvu a já bych mu nejradši něco bokem strčila :( jednou jsem šla vyprovodit tetu, které jsem na cestu domů udělala řízky. Dala jsem jí je do igelitky a ten pes po tý igelitce uplně vyskočil a my, jak jsme byly z toho v šoku, jsme se s tím psem o tu igelitku uplně tahaly!! :shock: Příjde a první co udělá tak běží k misce (moc dobře ví kde je a my před příjezdem ještě přisypeme) a během vteřiny jídlo, co má náš 40kg pes v pohodě na 2 dny vdechne během vteřiny :cry: musím rychle, protože kdyby to viděla panička (co se mezitím vítá u branky) okamžitě by vytáhla ovladač na elektrický obojek a zběsile by mačkala a mačkala :roll:

No zbytečné to komentovat. Bavit se s ní o tom nemá vůbec cenu....ona je taková "pošahaná"........ :evil:
Míša a Duffy (1 rok)

Silvie OK

Návštěvník

Příspěvekúte zář 20, 2011 3:08 pm

Mafinka01 píše:okamžitě by vytáhla ovladač na elektrický obojek a zběsile by mačkala a mačkala :roll:

Hm, tak to mluví samo za sebe, el. obojek by měl být snad jen na předpis :roll:
PředchozíDalší

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy