Právě je sob úno 17, 2018 10:27 pm

Kolikrát za den krmit a co ?

Vaše zkušenosti, kterou značku kupujete, tipy, rady, návody, kvalita vs cena, doplňky stravy atd.

Moderátor: Moderátoři

Pravidla fóra Na celém fóru je zakázané vkládat inzerci na nabídku prodeje psů a štěňat, nebo na krytí. Tyto příspěvky budou odstraněné a uživatel zablokován. Přečtěte si pravidla tohoto fóra zde
  • Autor
  • Zpráva

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Re: Kolikrát za den krmit a co ?

Příspěvekúte zář 20, 2011 3:29 pm

My bychom to tak třeba dělat nemohli a ani nechtěli. Nemohli, protože každej mají jiný granule a vyžrali by si to okamžitě a nechtěli jednak kvůli prevence torze (máme ještě velkého psa) a jednak proto, že si nedokážu představit, že bych měla pracovat a chodit ven s nažraným psem, u kterého bych nevěděla kdy naposledy jedl a jestli si teda dostatečně odpočinul a v případě treninku jestli bude možné ho i dostatečně namotivovat, když vlastně nemá ani trochu hlad....(tím nekritizuju/neodsuzuju jen píšu jak je to u nás =))
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Mafinka01

Stálý člen

Příspěvekúte zář 20, 2011 4:57 pm

Jakubíková Jitka píše:si nedokážu představit, že bych měla pracovat a chodit ven s nažraným psem, u kterého bych nevěděla kdy naposledy jedl a jestli si teda dostatečně odpočinul a v případě treninku jestli bude možné ho i dostatečně namotivovat, když vlastně nemá ani trochu hlad....(tím nekritizuju/neodsuzuju jen píšu jak je to u nás =))

My s tímhle problém nemáme. Já s Duffíkem nepracuji, takže tento problém odpadá. Namotivovat ho nemívám nejmenší problém. U nás to na 100% řeší dobrůtky od Brit Care, nebo sušené rybičky :lol: může být najedený a nebo mít "hlad"....prostě na tohle "slyší". Nedejbože, že bych si vzala do ruky clicker.....to je uplně u vytržení, vzrušením a radostí se klepe a funíí :) Venku mi obyčejně stačí, když mi příjde na zavolání a sedne si :)

Také máme velkého psa...jí uplně stejně :)

Ale chápu, jestli děláte něco na cvičáku, nebo podobně, že je 100% lepší aby byl pes hladový...ona ta motivace skočí potom na uplně jiný level, než u najedeného psa :)
Míša a Duffy (1 rok)

Jakubíková Jitka

Stálý člen

Příspěvekúte zář 20, 2011 10:20 pm

Mafinka01 píše:ona ta motivace skočí potom na uplně jiný level, než u najedeného psa :)

No právě...=) A kor když jsme na závodech, s jejím plným břichem bych ji snad i stíhala a to by ona nemohla dopustit :D Ale ty sušené masa u nás taky vedou, ale musíme pamlsky (a ostatně i hračky) hodně střídat, jinak Angie rychle omrzí...
Je to tvůj přítel,tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu.

Melda s Hannym

Stálý člen

Příspěvekned zář 25, 2011 10:30 am

Naši psi mají taky misku celý den, ale oba vědí, kdy mají dost... je to fakt individuální, náš minulý buldoček Kašpar nevěděl kdy má dost, ten by prasknul! Takže ten měl jednou denně, dostával vařený nebo konzervu, ale M+H mají misky furt a je jim úplně jedno, když k nim někdo přijde a vyžere jim je, protože panička dosype... což se jim i stává :D když jsme doma, žerou trochu ráno a pak večer, když nejsme doma, žerou až večer, kdy jsme doma my... naučili se, že když jsou doma sami, tak nežerou... a co dělají, prohazují si misky... chvíli žere z jedné a pak se prohodí a žere zase z té druhé...a dělají to od začátku, co máme Hannyho :D

Ki+M a Hercules

Stálý člen

Příspěvekpon zář 26, 2011 4:37 pm

Tak som vdacna za odpovede, vidim, ze kazdy pes to ma nastavene trosku inak :) nas sa nam konecne ustalil na rano malo, na obed zmlsne celu davku, vecer sa napapa neskor a zmlsne tiez celu davku.
medzitym v miske jedlo nema, teda jemu nenapadne nieco jest z misky, aj ked mu ju nechame plnu,on vyzaduje pri jedle spolocnost :D
Ki+ M + Hercules+ Asta= Velká láska!

Baystrunk

Kolemjdoucí

Příspěvekned črc 08, 2012 9:49 pm

Ahoj :wink: , mám měsíc a půl starou fenečku a krmím jí granulkama Brit premium junior.. Kolikrát denně štěnátka papají ?:-) Dávám 3x po 20g ..

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned črc 08, 2012 11:36 pm

Štěňata rostou, nemyslím, že se musí omezovat. U nás to bylo v pohodě, žral celý den něco....nikdy neměl potíže se zvracením atd.... naučil se kolik může sežrat sám. Teď je dvouletý, krmíme dvakrát denně. Ale teď v těch vedrech mu ani nechutná. Kolikrát šel nahlížet do své misky až večer, když bylo už chladněji.
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Baystrunk

Kolemjdoucí

Příspěvekpon črc 09, 2012 1:42 pm

Meginka taky nemá potíže se zvracením apod. jen se raději ptám,aby mi nehladověla..jestli třikrát po 20g není málo..

Pašíček

Nováček

Příspěvekpát lis 09, 2012 4:58 pm

Nikki píše:Tak jsem dneska zjistila, že krmím úplně něčím jiným, než jsem si myslela. Chtěla jsem po paní Brit Care a dostala jsem Brit. Přišlo mi divný, že to má jinej obal,ale nijak jsem to neřešila. Teď jsem to chtěla objednat přes net a koukám, že modrý balení nikdde, všude to bílý a o něco dražší.

Charliemu to sedělo, doufám, že brit care bude ještě lepší, má to být superpremiovka, na kterou jsem slyšla samou chválu. Snad těch bobků bude míň, než u britu.

Jen mě děsí ta představa mu dát 2x 70g denně. To je takový prdnutí do mističky. Mám hlad jen to vidím. Myslíte, že to fakt stačí???

Zdravím všechny.
Máme 2 měsíční fenečku a koupili jsme Brit Care pro štěňátka. Je to jehněčí s rýží a Toničce moc chutná. Shodou okolností je vyrábí ve vedlejší vesnici. :lol: Granulky ani nenamáčím a vždy je s chutí a vydatným hrochtáním spapá. Majitelé, od kterých jsme si Tonyu vzali, ji krmili piškoty s mlékem. Za prvé po tom měla průjem a za 2. si myslím, že dětské piškoty jsou plné cukru a škrobu, což asi pejskům nedělá zrovna dobře. Od té doby máme hezky tuhý bobek :D
Takže já bych se Britu nebála.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř lis 14, 2012 9:21 pm

S Brit Care jsme byli také spokojeni. Pes ho celkem i dobře přijímal. Nyní máme Taste Of The Wild a moc nám nesedí. Má po něm řídký případ s hustým běháním...
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Franceska & spol.

Stálý člen

Příspěvekpon pro 17, 2012 2:17 pm

Babetta píše:S Brit Care jsme byli také spokojeni. Pes ho celkem i dobře přijímal. Nyní máme Taste Of The Wild a moc nám nesedí. Má po něm řídký případ s hustým běháním...

Hm, tak u nás to je přesně naopak :roll: Po Brit Care, sice ne zas nějak zvlášť řídké, ale zato veeelmi objemné nadělení, teď už rok krmíme TOTW, chutná a ani jinak si nemůžeme stěžovat :lol: Co pes to originál :mrgreen:
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal." Saint-Exupéry.

Ivana, Franceska & spol.

Boreas

Kolemjdoucí

Příspěvekstř říj 02, 2013 11:28 pm

Dobrý den přeji všem milovníkům franzouzských buldočků- nejlepšího plemene na světě!!!! Prosim o radu!!!!! Máme skoro už 4 měsični štěňátko,váží 6kg,je to pejsek. Vůbec nevíme jak ho máme krmit a čím? Kupujeme mu granule
Acana junior,na zadní straně balení je tabulka,a podle ni mám svému pejskovi ted dávat denně cca 260g,což je přesně 800 ks grunuli. Takže kdybych ho krmila 4x denně,tak pokaždé dostane cca 65g.=200ks grunuli. Jenomže... 200 ks je pro něj moc, a tak ho krmim 5x denně po 160 ks. Dočetla jsem se ale,že štěňátko taky ma dostávat masíčko,ryby,jogurty atd. Tak jsem mu sestavila jídelníček na týden, že mu budu 4x denně dávat granulky a večer (každý den) vždy něco jiného, např: v pondělí rýži s masičkem a mrkví,v úterý ovesnou kaši s rybou,ve středu jogurt s piškotkou a žloutkem atd. Jenom že po sestavení jídelníčku přišlo ZKLAMANÍ!!!!! Na dalším webu jsem přečetla,že fr.buldočka smím krmit buď VŽDY jen granulkami a konzervami kupovanými, a nebo vždy JEN stravou domácí(co mu uvařim sama) ,a že se to nesmí kombinovat. Jsem z toho nešťastná... Poraďte prosim :( :( :( Zdali je pravda že pejskovi nemůžu dávat granulky a rýži ten samy den???? Zdali ho nepřekrmuji,a těch 4x denně po 160 ks granuli + večer rýži s masem je v pořádku???? Zdali je v pořádku náš jídelníček??? Prosim o radu jen zkušené lidi,co mají buldočka již delší dobu. Případně děkuji za nějakou tu radu navíc.
P.S. Doufám,že díky vaši pomoci vychovám zdravého a krásného pejska. Ať je nas víc,šťastných majitelů francouzských buldočků :lol:

evisek68

Moderátor

Příspěvekčtv říj 03, 2013 10:25 pm

Krmte tak aby Váš pejsek prospíval, dávkování granulí na pytlích je jen přibližné, pokud má pejsek hlad a je hubený, tak klidně přidat, pokud se zakulacuje až je vidět, že má sádlíčko a nebo ty granule nechává, tak dejte méně.

Sice se to nedoporučuje dávat vařené maso s přílohou a pak i granule, ale já tak krmím a problémy se zažíváním nemáme.

Připojte se na Facebook do skupiny Frbul je tam 3.000 členů a určitě Vám tam poradí mnohem víc lidí než zde.
https://www.facebook.com/groups/frbul/1 ... p_activity
Zmuchlaní a slintací jsou nej.
Předchozí

Zpět na Krmení, krmiva, BARF, doplňky stravy