Právě je ned úno 25, 2018 4:46 pm

Briketka žíhaný strakoš 7 měs. z Komárna SK, hledá domov

Nabídka buldočků v nouzi, kteří hledají nový domov.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

petruskaa

Stálý člen

Re: Briketka žíhaný strakoš 7 měs. z Komárna SK, nyní DO v O

Příspěvekpát bře 15, 2013 2:56 pm

Abych to uvedla na pravou míru.

Těhotná sice jsem, to ale neznamená, že jsem neschopná. Dornovu metodu u Briketky jsem Katce Kuklové nabídla já. Jsem s Katkou domluvená, že počkáme na výsledky a poté se domluvíme.
Zda ji pomoc nabídla i mamka, nemám tušení.

A svatba neproběhla, když už se o tom bavíme.

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát bře 15, 2013 6:06 pm

Výsledky jsou už známy, zprávy od Katky:

...Briketka byla šikovná,pěkně si pospala.....tak moč máme již skoro v pořádku,trošku zvednuté hodnoty bílkovin a malinkatý obsah krve....u toho ejího problému je to již nádherné,krev nám dopadla taky výborně.....no,nožky už tak veselé nejsou,ale říkal pan doktor,že se to může ještě trošku změnit...máme dysplazii kyč.kloubů,na jedné straně řádnou,k tomu má ještě vyskakující kolínka,proto se nám ty nožky tak kroutí.....podle veta se to dá z části ovlivnit kvalitní stravou a pohybem,neboť má na zadních nožkách atrofované svalíky-již se taky zlepšují.....dneska se domluvím s Petrou na dornovku a uvidíme...
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát bře 15, 2013 8:04 pm

První faktury za veterinární péči Briketky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát bře 15, 2013 9:04 pm

petruskaa píše:A svatba neproběhla, když už se o tom bavíme.

Nějaký problém? Zní to smutně.

Evi, jinak za Briketku jsem moc ráda...určitě bude zlatá a zdravotní problémy snad nebudou tak závažného charakteru, aby ji výrazně omezovaly. Držíme palečky...a samozřejmě si tady všichni rádi přečtou, jak se vše kolem vyvíjí.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát bře 22, 2013 11:30 pm

Kateřina Kuklová

ZDE JE DALŠÍ HÁŠENÍ O "BRIKETCE".DNESKA 21.3.2013 JSEM TELEFONICKY MLUVILA S p.Andrea Ája Dunová A DOMLUVILY JSME SI TERMÍN NA PŘÍŠTÍ SOBOTU.RTG SNÍMKY JÍ PŘEPOSLALA Petra Jarolímová,KTERÁ BUDE TAKY PŘI ZÁKROKU PŘÍTOMNÁ.BRIKETCE SE BUDE ROVNAT KŘÍŽOVÁ OBLAST PŘES KONEČNÍK,TAK SNAD TO POMŮŽE NA TU JEJÍ INKONTINENCI A KÁLENÍ.VZKAZ PRO VŠECHNY ZÁJEMCE O "BRIKETKU":Vzledem k tomu,že momentálně neudrží moč ani kálení,prostě o tom neví,že zrovna něco probíhá,tak jí ještě k adopci opravdu nedám.Jsem pejskař,máme uzpůsobený byt psům,ale tento stav není příjemný ani nám.Byla bych velice nerada,kdyby se človíček,který jí nabídl domov po týdnu rozhodl,že tento stav je nezvladatelný a "Briketka"by musela opět někam.Prosím,mějte trpělivost,jsme vám velice vděční za vaši přízeň a nabídku nového domova.

evisek68

Moderátor

Příspěveksob bře 23, 2013 5:06 pm

Foto Briketky z 23.3.2013.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ještě jak se jí hojí pochva, proti začátku je to úžasný rozdíl, snad to nakonec vše zmizí
Obrázek

evisek68

Moderátor

Příspěvekned bře 24, 2013 8:18 pm

Eva-Ortino poslala na moji adresu 200,-Kč na Briketku, posílám Katce do Opavy aby jí koupila co bude nutné nebo na léky.

evisek68

Moderátor

Příspěvekned bře 31, 2013 4:39 pm

Briketka na rovnání u paní Dunové v Havířově.

Dočasní rodiče Briketky..Frbulinka,kterou prodali s hnisavými ranami,vykloubenými nožkami...
Obrázek

Vklíněná kost ovlivňuje inervaci střeva i močového měchýře
Obrázek

Hmatem vyšetřeno,okamžitě vyholeno...vpáčená křížová kost
Obrázek

Do vklíněného segmentu křížové kosti,který byl patrný i na RTG,zanořím prst...
Obrázek

Baňkování je jediná možnost,jak uvolnit vklíněnou kost..no,není jediná,ale zbytek si s dovolením nechám pro sebe..Uvolnění nastalo,Briketka byla skvělý pacient
Obrázek

Babetta

Stálý člen

Příspěvekned dub 07, 2013 4:53 pm

Jak se daří holčičce? :P
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Sia

Kolemjdoucí

Příspěvekpon dub 08, 2013 3:19 pm

Teda lidi, všechna čest, jste úžasní a nejen v tomto případě. Nemám slov. Chudák buldinka, takový start do života, ale díky vám všem má šanci na lepší život.

Millie

Kolemjdoucí

Příspěvekúte dub 09, 2013 7:18 pm

normálně jsem měla při čtení husí kůži... vážně všechna čest, Briketka to určitě ocení... :D :D

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte dub 30, 2013 11:19 pm

Briketka je v novém domově v Českých Budějovicích, má kámošku Ellu na hraní.
Snad se holky shodnou a budou to velké kámošky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Babetta

Stálý člen

Příspěvekúte dub 30, 2013 11:29 pm

Dlouhý, zdravý život s Matym přejeme. :P
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

evisek68

Moderátor

Re: Briketka žíhaný strakoš 7 měs. z Komárna SK, našla domov

Příspěvekstř kvě 01, 2013 10:01 pm

Zpráva od paní Moniky(nové paničky Bree)

Bree se adaptuje a jsem v uzkem kontaktu s Ajou Dunovou(odbornice na Dornovu metodu), se kterou jsem dnes konzultovala dalsi postup. Budu se snazit, aby mela dobrou peci a budu s ni pracovat.

evisek68

Moderátor

Re: Briketka žíhaný strakoš 7 měs. z Komárna SK, hledá domov

Příspěvekstř kvě 08, 2013 8:11 am

Briketka se bohužel vrátila do Opavy do dočasné péče, po dalších vyšetřeních a zjištění jejího aktuálního zdravotního stavu se budeme snažit ji najít nový trvalý domov.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekstř kvě 08, 2013 11:14 am

Co se stalo? Zhoršila se ?

Olga

Moderátor

Příspěvekčtv kvě 09, 2013 9:25 am

Bree se nezhoršila, jde o to, že s jejím problémem inkontinence (byť hodně zlepšené) by měla být umístněna spíše do domečku se zahradkou. Taky ještě zkusíme nějaké vyšetření, aby bylo jasné, zda je problém v psychyce, nebo jsou tam další problémy, které způsobují inkontineneci.
Podle Áji Dunové musela Bree dostat ránu sezhora na záda v oblasti bederní páteře, protože klouby nebyli postiženy dysplazií, ale byli posunuty smětem dodů, jakoby zaraženy . To Ája srovnávala, ale tento problém vyžaduje delší cvičení, pohyb - aby se kloubek zapouzdřil ve správné poloze a nevracel se do té špatné.
Držte Bree i nadále palce, je to bojovnice a má za sebou dobrý team.
Olga a Amálka

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 09, 2013 1:10 pm

Kurnik to mě mrzí, já jí tak prdelce držela pěstičky, aby se už měla dobře a u koho tedy teď je? Takže i špatně chodí a počurává se, nebo co všechno jí tedy je panence? Moc na ni myslím a držím pěstičky.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekčtv kvě 09, 2013 4:33 pm

Podle toho jaký má (měla?) dolík na páteři, to musela být pěkná šlupka! :evil:

evisek68

Moderátor

Příspěvekčtv kvě 09, 2013 6:36 pm

Nikolka píše:Kurnik to mě mrzí, já jí tak prdelce držela pěstičky, aby se už měla dobře a u koho tedy teď je? Takže i špatně chodí a počurává se, nebo co všechno jí tedy je panence? Moc na ni myslím a držím pěstičky.

Briket je zpět u Katky v Opavě. Moc neovládá čůrání ani kakání. A ta chůze taky není úplně v pořádku. Sice řádí jako černá ruka, ale dost to tahá na předních nožičkách, ty zadní mají něco v nepořádku. Možná jen ochablé svaly, dysplazie, to by měl taky zhodnotit odborník-ortoped.

Limaho

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 10, 2013 10:04 am

No ani se nedivím, že tahá nohy, když podle vet vyšetření má luxaci pately. Vím, že se na mě zase všichni sesypou, ale v případě této fenky je Dornova metoda na nic. Luxace pately potřebuje operaci . A nezlobte se, ale pokud laik bez diplomu veterináře rovná něco přes konečník, je to spíš týrání než pomoc. Když jsem toto řekla svému vetovi, jen se zděsil. Jelikož vím, jaká bude odezva na můj příspěvek, definitivně se odhlašuji z Frbulu, protože to, co se tady poslední dobou praktikuje, je dost otřesné. To přesouvání psů z dočasky do dočasky, to není pomoc. Fenku jste vydali někomu, kdo určitě věděl o její inkontinenci, ale asi si to neuměl představit. Já když jsem si brala týranou Zuzi z Jimlína, dobitou, bez oka, kulhavou, počůrávala se, smradlavou, tak za 1. jsem nikdy nechtěla po nikom proplatit náklady/ a že nebyly malé/, protože když si vezmu týraného psa, musím s výdaji počítat, a za 2. mi bylo jasné, že to je běh na dlouhou trať a že během krátké doby se to nezlepší.

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 10, 2013 10:45 am

Limaho, určitě vás nechci napadat,to nemá smysl. Možná si moji úvahu (chcete-li názor) ani nepřečtete. O tom jakým způsobem se ji pár jedinců snaží pomoci se vyjadřovat nechci. Nejsem veterinář, ale jestli se s fenkou něco dělo, nejprve bych chtěla, aby ji vet. viděl a zkonzultoval co v první řadě udělat ku prospěchu zdraví fenky. Možná se tak stalo, proto to nechci rozebírat. Chci věřit, že pro ni chtějí to nejlepší.
Je mi jasné, že ji asi střídavé dočasky moc nepomohou, ale zase jestli nebylo zbytí, fenka to přežije. Jsou to psi společenští, přizpůsobí se. Že někdo přecenil své síly? I to se denně stává. Nevíme co bylo v pozadí věci.
Nepochopila jsem jakého psa jste si brala z útulku Jimlín, asi taky buldočka? Požádala jste někoho aby se podělil s vámi o financování léčby a nebo to bylo vaše vlastní rozhodnutí? Všimla jsem si, že si lidi co nemají tak velké prostředky, aby uhradili třeba 30000 za léčbu, požádají o pomoc. Když se najdou dobrovolníci a pomohou, je to podle mě v pořádku.
Všechno je o domluvě. Ačkoli bych chtěla být prospěšná, právě mi ruce svazuje nedostatek financí. I kdybych uživila dalšího psa, nemohla bych si vzít fenku(psa) s nějakým zdravotním problémem.
To celé kolem fenky je problém. Pořád je to ale lepší než aby žila někde ve sklepě, kde její psychika taky nebyla nejlepší.
I když v pořádku není, určitě se jí ulevilo. :wink:

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 10, 2013 11:22 am

Babeto,souhlasím s vámi.Jinak je opravdu diskuse zbytečná.Já mám zcela opačný názor než Limaho.A děkuji dočaskářům,že Briketka žije.Protože kdyby dočasky nebyly,zhnila by za živa v chlívě...

Olga

Moderátor

Příspěvekpát kvě 10, 2013 12:05 pm

Vy máte Milenko svůj názor, konzultujete ho se svým veterinářem, vzala jste si nemocnou buldinku z Jimlína a starala se o ni jak nejlépe jste mohla až do jejího konce. Vše dobře. :)
Monika chtěla v dobré víře pomoci a vzít si Bree natrvalo, zjistila že to není tak jednoduché a Bree se vrátila ke Katce.
špatně :(
Katka chce Bree pomoci, stará se o ni taky jak nejlépe umí, jezdí s ní na cvičení, Ája jí dokonce zaplatí další vyšetření na klinice, taky špatně. :(
Cvičení u Áji Dunové špatně :(

co vlastně navrhujete?

Vrátit jí do hnoje?
Nechat uspat?
Vyžebrat další desetitisíce a říct: vážení, Limaho říká, že pomůže operace, tak necháme operovat, a magnetická rezonance by se taky hodila, tak to je dalších 15 000. Kdo bude financovat zákroky, které navrhují lidi od PC?
Pokud chcete navrhnout řešení, musí být takové, na které dosáhneme penězi i schopnostmi.

A o rozdílu trápení Bree v původním domově a teď mám taky jasno.

Kdyby byla Bree starý pes, zvyklý na své prostředí a jednoho pána, věřila bych, že změnou trpí. Tak jako člověk, když je starý, chce i pes to svoje jisté -své rituály, svoje prostředí.
Štěně, tak jako lidské štěňata naopak vítá každou změnu, kde se něco dějě a vše se točí kolem něj. Rychle se přizpůsobí, všude je jako doma, nic mu nevadí. Nevěřím, že Bree trpí střídáním lidí kolem sebe, pokud se o ni starají a mají jí rádi.

Pokud odejdete z Frbulu, přeji hodně zdraví Vašim pejskům i vám a věřím že najdete jiné společenství, kde se budou věci dít více podle Vašich představ.
Olga a Amálka

Limaho

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 10, 2013 3:09 pm

Olinko, nechci, aby se věci děly dle mých představ, ale soudím podle sebe- když si vezmu psa ve špatném stavu, nejdřív to pořádně zvážím, své finanční i jiné možnosti a teprve potom jednám. Chovám 23 let lhasa apso, ale od r.1998 jsou v mém životě i bulíci. Když bylo mé Benží Stanice Pacov již 9 let, vzala jsem si po opravdu pečlivé úvaze týranou jednookou bulinu Zuzi, věděla jsem, do čeho jdu, s čím musím počítat a že to bude ohromný výdej peněz. Inkontinence v dnešní době není až takový problém, Zuzi také čůrala kde mohla, ale s tím jsem si jí brala, že to nebude lehké. A pokud jste členem Frbulu byla již před lety, víte, jak Zuzi vypadala- vyražené oko, hnisající a smradlavý důlek, pobitá hlava, rozbitá plec, vystouplá žebra, kulhání, počurávání.... :( Já mám takové heslo- co jednou k Langrové přijde, už u ní zůstane. A pokud má Briketka luxaci čéšky, je operace nejlepší možností. Je to drahá záležitost, rekonvalescence trvá dlouho a v takovém případě má smysl vybrat peníze ve sbírce. Ale nechat laika vyšetřit psa přes konečník, to se na mě nezlobte, to nemůže s čistým svědomím provádět nikdo bez diplomu veta.
Trochu mi to připomíná situaci u lidí - někdo navštíví léčitele a na jeho doporučení o změně léčby způsobí smrt vlastního dítěte. Já prostě nejsem příznivcem takovýchto pokusů na lidech ani na zvířatech. Ale je to jen můj názor. Já plně věřím svému vetovi a nikdy bych ani na jednoho ze svých 12 pejsků nenechala sahat laika. :D

Olga

Moderátor

Příspěvekpát kvě 10, 2013 3:33 pm

otázkou je, co si představujete pod pojmem laik.
Ája má střední veterinární školu.
http://www.archa-dunovi.ic.cz/lektori.html
a je akreditovanou lektorkou Dornovy masáže.
Podle toho co jsem slyšela od renomovaných veterinářů, za totality se na veteřině kočky a psi vyučovali pouze okrajově, jako přežitek buržoazní společnosti, takže většina veterinářů po revoluci o této problematice nevěděla vůbec nic.
Byli tací, co se něco naučili i sami, ale taky tací, co se nenamáhali něco učit a těží z diplomu.
Takže ani veterinář nemusí vždy být zárukou.
Kromě toho Ája konzultuje všechny svoje pacienty s veterinářem, kterého zná a ví tedy co umí, nebo neumí.
Olga a Amálka

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekned kvě 12, 2013 8:21 pm

Tak taky čekám na to,že nám Limaho napíše nějaké "lepší" řešení pro Briketku.A co se týče veterinářů je to stejné jako u doktorů.Ne všichni mají rádi,když jim někdo bere práci.Pro ně je téměř vždy lepší operovat.Někdy je v tom neznalost,někdy peníze a někdy si nepřipustí,že existuje jiná možnost a jde to bez nich...

evisek68

Moderátor

Příspěvekpát kvě 17, 2013 1:26 pm

Zpráva od Katky, vyšetření Briketky:

na základ rtg a usg vyšetření byl diagnostikován ektopický ureter,což je vývojová vada,kdy jeden z močovodů neustí do močového měchýře,ale u Bree přímo do močové trubice a tím pádem moč sem tamm,nebo plynule odkapává....

je nutná operace,kdy ten močovod přišijí na správné místo a problém by měl 100% vymizet....

rozpočet jsem zatím udělat nenechala,protože jsem se chtěla nejdříve poradit a doktor by stejně ještě doporučoval udělat vylučovací urografii,případně endoskopické vyšetření moč.měchýře,ať víme římo,na čem jsme,podle toho by se odvíjela cena...tohle vyš.by přišlo na cca 2000kč

jo a neurologicky jsou svěrače v pořádku...má citlivost a ovládá je...

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát kvě 17, 2013 1:55 pm

To je dobrá zpráva, že se problém dá spravit. Teď ještě aby na to všechno byly finance.

Buffy

Návštěvník

Příspěvekpát kvě 17, 2013 10:01 pm

Už jednou byla na Briketku sbírka a přispěla spousta lidí, kdyby se udělala znovu, přispěju zas... :)
Chrochtáme a chrápeme obě :o) Buffy a Lída
PředchozíDalší

Zpět na Hledají domov