Právě je ned úno 25, 2018 4:45 pm

Klidný domov pro Maylíka

Nabídka buldočků v nouzi, kteří hledají nový domov.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

Danysovi

Kolemjdoucí

Klidný domov pro Maylíka

Příspěvekned čer 30, 2013 9:36 pm

Dobrý den, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc pro buldočka Maylíka, který už u Vás na frbulu byl. Pejska jsme si vzali před rokem k naší buldočce Agátce. Pejsek byl v hrozném stavu, a tak jsme mu chtěli pomoci. Maylík měl zdevastovaný zvukovod, kožní mykózy, vřed v oku a byl podvyživený. Poté co mě Maylík jednou napadl a způsobil zranění obličeje jsme ho vzali k veterináři, který mu diagnostikoval šeroslepost a na levé oko vidí jen obrysy. Na pravé ucho je hluchý. Rozjeli jsme léčbu doléčením zápalu plic, vyléčením mykózy, stabilizováním rohovkového vředu, přeléčením ucha antibiotiky. V létě se jeho stav zhoršil a začal kolabovat. Na veterině dostal prášky na rozšíření cév a odvodnění plic. Jeho zdravotní stav se zlepšil, je v docela dobré fyzické kondici. Bohužel tím ale nastaly jiné komplikace. Maylík začal napadat Agátku i nás. Agátka je plná strupů má rozkousané ucho a začala být bázlivá, schovává se v koutě a začala se bát i nás. Maylík si začal usurpovat vodu i žrádlo takže se k němu Agátka po celou dobu co jsme v práci nedostane. Musíme je krmit odděleně a Agátku si bereme na noc k sobě do ložnice, protože když je necháme spolu tak ji Maylík celou noc honí, štěká a Agátka piští protože se bojí. Ráno je pak celá pokousaná. Se zlepšením jeho stavu se začalo projevovat jeho teritoriální chování. Doma je počůrané úplně všechno včetně misek na žrádlo. Ve chvíli, kdy to vyčistíme je v okamžiku vše opět poznačkované. Víc jak měsíc se snažíme o nápravu, ale vzhledem k tomu čím si prošel dříve ho nechceme tvrdě trestat. Ale při jakékoli snaze o nápravu po nás vystartuje. Dokud byl nemocný a Agátka měla nad ním navrch, bylo vše v pořádku. Touto cestou bychom chtěli najít Maylíkovi novou rodinu, kde nebudou děti ani další zvířátka, kde se Maylík nebude muset dělit o jídlo a pelíšek. Hledáme nového pánika, který bude tolerantní k jeho neduhům a bude ho milovat takového jaký je. Rádi bychom byli s novými majiteli v kontaktu. V současnosti bere pejsek léky na srdce a plíce (cca 500,- na 35dní) a 1xročně vakcinace proti mykóze. Nemůže kuřecí a lososové granule. Děkujeme za pomoc, Danysovi
(tel. po 18.hodině 739727235)

Olga

Moderátor

Re: Klidný domov pro Maylíka

Příspěvekpon črc 01, 2013 10:04 am

dobrý den,
jsem ráda že jste se obrátili na nás a pokusíme se Maylíkovi najít nový domov. Mohli by jste prosím přiložit pár aktuálních fotek, věk atd. ?

zdraví Olga
Olga a Amálka

Danysovi

Kolemjdoucí

Příspěvekpon črc 01, 2013 7:27 pm

Maylik se narodil 1.1.2006 Takže letos mu bylo 7 let. :D Má cca 15Kg Má rád míčky a uzle, moc mu chutnají lidská jídla hlavně bábovka(vždycky se mu podaří kousek ukradnout ... :D), bůvolí věci je jedno jaký myjí tvar, miluje bejkovec , sušené plíce, atd... Teď nás toho moc nenapadá, každopádně se ptejte na to co by vás zajímalo všechno zodpovíme. Zdravíme Danysovi :D

evisek68

Moderátor

Příspěvekúte črc 02, 2013 1:44 pm

Zveřejnila jsem Vaši prosbu i na Facebookovém Frbulu, píše tam paní Jana Berousková, jestli jste na Facebooku, kontaktujte ji soukromou zprávou nebo na tady uvedený email.

https://www.facebook.com/groups/frbul/p ... 253413859/

Jana Berousková: Mám doma sice pul ročního buldocka, pejska, dominantního, ale i pres to bych se Vám pokusila pomoci a Oliverkovi prevychovala kamaráda:-) moje mamca ma zkušenosti s kynologii tak mi snad pomůže. Bydlím za Prahou v rodinném domku tak v případe potreby budou kluci oddělení. Informace o me naleznete na mem FB profilu nebo mi napište mail na berouskova.jana@gmail.com
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Danysovi

Kolemjdoucí

Příspěveksob črc 06, 2013 8:36 pm

Dobrý den, s paní Janou jsme se nakonec nedomluvili, protože už jednoho pejska doma má a je prý i dominantní. Nechceme docílit toho, aby Maylík po nějaké době musel znovu hledat domov, tak opravdu dbáme na to, aby byl jediným zvířátkem v rodině. Děkujeme za pomoc při hledání

Zpět na Hledají domov